Myjnia fryzjerska z masażem czy bez? Jaką warto wybrać?

27-09-2021

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego jest myjnia. Rynek mebli fryzjerskich oferuje do wyboru mnóstwo modeli. Jaką myjnię fryzjerską warto wybrać? Godna uwagi jest myjnia fryzjerska z masażem, która w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna. Czy to najlepsza opcja? Sprawdź jakie jeszcze masz do wyboru.

nowoczesne myjnie

Czym się kierować przy wyborze myjni do salonu fryzjerskiego?

Planując zakup mebla do salonu fryzjerskiego trzeba wziąć pod uwagę szereg wymagań, jakie powinien dany mebel spełniać. Myjnie fryzjerskie dostępne na rynku występują w wielu wariantach, dlatego warto wiedzieć, jakie są rodzaje myjni i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu.

Pamiętaj przede wszystkim o tym, że myjnia powinna być wygodna dla klientów. To oni spędzą na niej najwięcej czasu. Jednak warto zwrócić uwagę także na to, czy wysokość myjni będzie dostosowana do Twojego wzrostu. Dzięki dobrze dobranym meblom praca w salonie fryzjerskim będzie łatwiejsza i bardzie komfortowa.

Wybór myjni fryzjerskiej, jak i każdego innego meble do Twojego salonu powinien zależeć także od funduszy, które możesz na ten cel przeznaczyć. Są bowiem różne wersje myjni. Niektóre myjnie fryzjerskie dają możliwości, których nie zapewniają zwykłe meble.

Różne warianty myjni fryzjerskich

Poszukując myjni fryzjerskiej do swojego salonu z pewnością zwracasz uwagę na markę, cenę, jak i wygląd myjni. Warto wiedzieć, że producenci często oferują jeden model myjni w różnych wariantach. Jeśli więc planujesz zakup myjni, warto dowiedzieć się, jakie oznaczenia są stosowane.

  • Basic – najprostsza i najtańsza wersja myjni. Tego typu tradycyjne myjnie fryzjerskie nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji. To zwyczajny fotel połączony z umywalką. Wersja ta występuje w większości salonów fryzjerskich.

  • Relax – ten typ myjni posiada automatycznie regulowany podnóżek, dzięki czemu możesz dopasować fotel do każdego klienta, co znacznie wpłynie na poziom komfortu podczas wizyt w Twoim salonie fryzjerskim.

  • Lux – najbardziej luksusowa wersja myjni fryzjerskiej. To modele z masażem (lux – luksusowe) do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Te warianty myjni są sterowane za pomocą pilota. W zależności od producenta i modelu możesz wybrać myjnię z masażem wibracyjnym lub masażem Shiatsu.

brązowa myjnia

Myjnia fryzjerska z masażem – rodzaje i zalety

Myjnia fryzjerska z masażem to bez wątpienia luksusowy element wyposażenia salonu fryzjerskiego. Jeśli chcesz stworzyć w swoim salonie kącik SPA, to taka myjnia będzie doskonałym rozwiązaniem. Pozwoli Twoim klientom zrelaksować się po trudnym dniu. Ten jeden profesjonalny mebel z pewnością przyciągnie do Twojego salonu wielu nowych klientów. Profesjonalne myjnie fryzjerskie z masażem to świetna inwestycja, która nie tylko wpłynie na wygląd i prestiż Twojego salonu fryzjerskiego, ale także na relacje z klientami. A przecież atmosfera w salonie jest bardzo ważna.

Producenci mebli fryzjerskich stworzyli dwa warianty masażu do wyboru:

  • Masaż wibracyjny – myjka fryzjerska z masażem wprawia całe ciało w drganie. Przynosi to wiele korzyści. Świetnie sprawdzi się w przypadku bólu kręgosłupa, zakwasów po intensywnym treningu czy napięcia mięśni spowodowanego nadmiernym stresem. Masaż wibracyjny rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie krwi w ciele i niweluje stres oraz zmęczenie. Dzięki temu klienci po zejściu z takiego fotela czują się niezwykle odprężeni i zrelaksowani.

  • Masaż Shiatsu – ten typ masażu wywodzi się z Japonii. Inaczej zwany jest masażem punktowym. Głównym założeniem tego masażu jest zrelaksowanie nie tylko ciała, ale także umysłu. Masaż Shiatsu łagodzi dolegliwości bólowe. Myjnia fryzjerska z tym masażerem łagodzi bóle głowy, w tym migreny, a także ból kręgosłupa. Niweluje napięcia w szyi i barkach. Pozytywnie wpływa na układ krwionośny i nerwowy.  W salonie fryzjerskim myjnia z takim masażem to niebywały luksus. Dzięki niej Twoi klienci będą mogli się w pełni zrelaksować i na moment oderwać od rzeczywistości.

Profesjonalne myjnie fryzjerskie z masażem czy bez? Podsumowanie

Wybór myjni fryzjerskiej jest równie ważny co wybór dobrej jakości fotela fryzjerskiego. To mebel, na którym Twoi klienci spędzają dużo czasu, dlatego musi być bardzo wygodny. Dobrej jakości myjnia fryzjerska gwarantuje solidność i trwałość, niezwykły styl, który możesz dostosować do swoich potrzeb i przede wszystkim zadowolenie klientów. W zależności od tego, jakimi funduszami dysponujesz, możesz wybrać prostą myjnię fryzjerską, wersję z elektrycznie regulowanym podnóżkiem lub luksusową myjnię z masażem. Dobrej jakości, komfortowe meble to klucz do sukcesu! Dzięki nim w Twoim salonie zapanuje przyjemna atmosfera, a klienci będą zadowoleni z usług.

Zobacz także, jak urządzić ekskluzywny salon fryzjerski!

Zobacz wszystkie myjnie fryzjerskie