Odbiór paczki od kuriera


Odbieram przesyłkę od Kuriera...jakie mam prawa???

Podczas odbioru paczki od kuriera masz prawo sprawdzić przy nim zawartość paczki czy produkt, który jest środku jest niezniszczony.

WAŻNE!!!

Jeśli nadana przesyłka jest paczką pobraniową, kurier wyda paczkę do sprawdzenia, ale po uprzedniej opłacie. Dopiero po zapłacie za przesyłkę możemy ją otworzyć.

  1. Przyjeżdza kurier z paczką
  2. Płacimy mu za paczkę (gdy przesyłka pobraniowa. W przeciwnym wypadku przechodzimy do punktu 3)
  3. Prosimy aby chwilkę poczekał ponieważ chcemy sprawdzić paczkę ( Kurier ma obowiązek poczekać)
  4. Jeżeli wszystko jest ok, kurier odjeżdza w przeciwnym wypadku spisujemy szkodę ( Kurier posiada przy sobie formularz szkody).

Bardzo ważnym elementem wypełniania takiego formularza jest dokładne zaznaczenie jak zapakowany był towar, jakich zabezpieczeń użył nadawca, jakie naklejki ostrzegawcze były umieszczone na paczce.

Gdy przesyłka jest ewidentnie uszkodzona z winy przewoźnika, masz prawo odmówić przyjęcia paczki. Wróci ona wtedy do nadawcy, a Ty dostaniesz nową przesyłkę. Potrwa to niestety kilka dni, gdyż przesyłka musi wrócić do nadawcy i ponownie zostać wysłana.

Wypełniony formularz szkody należy odesłać do nadawcy paczki (pocztą, e-mailem, faksem) oraz zadzwonić i powiadomić o tym. Sklep Wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl po otrzymaniu tej informacji natychmiast zabierze się za rozwiązanie tego problemu.