2 tys. mebli w ofercie
Najlepsze ceny
Bezpieczne zakupy
99% Klientów poleca nasz sklep

Jaki fotel wybrać do salonu fryzjerskiego?

11-10-2019

Aranżując swój salon fryzjerski, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko jego nowoczesny czy elegancki design, ale przede wszystkim komfort i wygodę klientów salonów. Dlatego przy wyborze foteli, myjek czy urządzania recepcji warto swoją decyzję dobrze przemyśleć. Jakie fotele fryzjerskie sprawdzą się więc w naszym salonie?

Elegancki czy praktyczny – jaki powinien być fotel fryzjerski?

Właściwie pod tym względem wcale nie trzeba iść na kompromis. Oferta foteli fryzjerskich jest tak szeroka, że z pewnością znajdziesz takie siedziska, które świetnie zaprezentują się w Twoim salonie, a przy tym odznaczą się pragmatyzmem i wygodą.

Nie mniej jednak decydując się na wybór foteli zwróć uwagę na:

  • kolor obicia,
  • eleganckie wykończenia, np. z chromowanej stali,
  • design foteli – jeśli Twój salon zaprojektowany jest w nowoczesnym stylu, to z pewnością bardziej futurystyczne kształty lepiej wpiszą się w cały wystrój.

Sanepid wymaga, by fotele w salonie fryzjerskim obite były ekoskórą. To dobry wybór także dla Ciebie, ponieważ ekoskóra jest odporna na plamy i wszelkiego typu zabrudzenia, a do tego odznacza się wysokim poziomem wodoodporności i komfortem dla samego klienta.

Pamiętaj jednak, że biała skóra szybciej się starzeje i  wymaga regularnej pielęgnacji. Inaczej po kilku miesiącach po śnieżnej bieli zostanie tylko wspomnienie, a zabrudzenia np. od butów będą niekorzystnie wpływać na estetykę Twojego salonu.

Marka fotela

Na rynku jest wiele marek foteli fryzjerskich. My ze swojej strony polecamy fotele fryzjerskie panda, które są wykonywane w Polsce z najwyższa starannością i estetyką. Podobnie mają się fotele fryzjerskie Ayala, które również przykuwają uwagę Klientów.

Wielkość fotela

Nie sugeruj się informacją, iż im większy fotel, tym jest wygodniejszy i bardziej komfortowy dla Twoich klientów. Mniejsze fotele też zapewnią odpowiedni komfort, pod warunkiem, że będą wyposażone np. w wygodne podłokietniki i miękkie oparcie.

Panda JAMES Fotel Barberski

Panda OPIUM XC Fotel fryzjerski

Jak odpowiednio dobrać więc wielkość fotela?

  • zwróć uwagę na to, ile masz miejsca w swoim salonie.  W małych lokalach potężniejsze fotele zabiorą zbyt dużo przestrzeni, przez co będą utrudniać swobodne poruszanie się zarówno Tobie, jak i Twoim klientom.
  • Ponadto zwróć uwagę na podstawę fotela. I dobierz ją miedzy innymi do wzrostu fryzjera. Przy szeroko rozstawionej podstawie fryzjer niskiego wzrostu może nie mieć zbyt łatwego dostępu do klientki. Zastanów się też, czy konieczne będą kółka przy podstawie. Jeśli fryzjer musi przesuwać fotel, to przy masywnej okrągłej podstawie zadanie może być bardzo utrudnione.

Funkcjonalność jest priorytetem przy wyborze foteli

Jeśli fotel zachwycił Cię wyglądem, prezencją czy kolorystyką, to jednak zanim go kupisz, sprawdź, jakie opcje zapewni Ci podczas pracy.

Ważne jest bowiem by:

  • fotel wyposażony był w pompę hydrauliczną – dzięki temu możesz swobodnie regulować wysokość fotela, nawet jeśli klientka już na nim siedzi.
  • Obrotowość – fotel musi się obracać o 360 stopni. Tylko w ten sposób, możesz w łatwy sposób wykonać każdą fryzurę.

Ayala Marea 01 fotel fryzjerski

W ofercie możesz znaleźć też pompy, które działają w oparciu o gaz, te jednak nie są tak wytrzymale i funkcjonalne, jak pompy hydrauliczne.

Przydatne dodatki – podnóżek i podłokietniki

Czego nie może zabraknąć w wyposażeniu foteli to podłokietników i podnóżków.

Niektóre fotele posiadają już zamontowane podnóżki bądź posiadają opcję montażu. Jeśli jednak ta wersja jest dla Ciebie zbyt masywna bądź np. niekoniecznie wpisuje się w aranżację Twojego salonu, to do wyboru masz również podnóżki fryzjerskie wolnostojące.

Niezależnie na którą opcję się zdecydujesz, musisz pamiętać, że podnóżek jest obowiązkowym elementem wyposażenia Twojego salonu. Oparcie dla nóg zapobiega wysokiemu dyskomfortowi klientki podczas wykonywania nawet szybszego zabiegu.

Italpro Elite fotel fryzjerski

Jeśli chcesz zapewnić klientce więcej swobody, to podnóżki wolnostojące będą zdecydowanie lepszym wyborem.

Niezwykle ważne są również podłokietniki:

  • ułatwiają podniesienie się z fotela,
  • zapewniają stabilizację ramion i szyi podczas wykonywania zabiegów
  • podnoszą komfort podczas wykonywania zabiegu.