Jak wybrać odpowiednią myjnię fryzjerską?

Myjnia fryzjerska to standardowy element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Obecnie na rynku znajdziemy modele o różnej funkcjonalności, w różnych segmentach cenowych. Jak wybrać odpowiednią myjnię fryzjerską? Przy wyborze myjni należy przede wszystkim wziąć pod uwagę powierzchnię użytkową salonu, którą dysponujemy.

jaka wybrać myjnię

Myjnie wolnostojące do małych salonów

W przypadku małych salonów fryzjerskich dobrym rozwiązaniem będzie myjnia wolnostojąca, która pozwoli na znaczną oszczędność miejsca. Przy wolnostojącej myjni można postawić fotel fryzjerski na kółkach – ten sam, który służy nam podczas strzyżenia włosów. Jeśli szukasz akurat dobrej myjni wolnostojącej, możesz zdecydować się np. na: myjnię plastikową 52/P Ceriotti – model dla osób, które są zainteresowane ekonomicznymi rozwiązaniami. Myjnia ma ruchomą misę, można do niej dostawić fotel.

Myjnie zintegrowane do większych salonów

Jeśli dysponujesz większą powierzchnią, możesz postawić na myjnię kompaktową, która posiada wbudowany fotel. Dlaczego warto? Taka myjnia co prawda zajmuje więcej miejsca, jednak gwarantuje także większy komfort klientowi, ponieważ siedzi on pod odpowiednim kątem. Na rynku myjni fryzjerskich można znaleźć wiele ekskluzywnych modeli, które będą eleganckim i funkcjonalnym uzupełnieniem każdego salonu fryzjerskiego, np.:

  • Ayala YOKO – elegancki model z misą białą lub czarną, obudowa myjni została wykonana ze stali nierdzewnej, zintegrowany fotel;
  • Fox Myjnia fryzjerska Floryda – chromowana armatura, pojemna misa, a także wygodny fotel to argumenty za tym modelem.

Misa myjni

Przy wyborze myjni fryzjerskiej trzeba oczywiście wziąć pod uwagę kwestie praktyczne. Bardzo ważnym elementem każdej myjni jest jej misa – może być ona albo głęboka albo płytka. Oba warianty mają zalety. Misa płytka umożliwia fryzjerowi lepszy dostęp do włosów klienta, natomiast misa głęboka, ze względu na większą powierzchnię pracy, skutecznie chroni przed chlapaniem wody. Warto dodać, że niektóre misy wyposażone są w specjalne półeczki na kosmetyki.

Obudowa myjni

Nowoczesne myjnie mogą mieć obudowę z plastiku lub ze stali nierdzewnej. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem myjni w bardziej przystępnej cenie, zdecyduj się na model z obudową z tworzywa sztucznego. Plastik jest wytrzymały, można go łatwo utrzymać w czystości, obudowy plastikowe dostępne są w różnych kolorach. Z drugiej strony jednak droższe myjnie z obudową ze stali nierdzewnej są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym także na różnego rodzaju zarysowania, o które w salonie fryzjerskim nietrudno. Myjnia z obudową stalową prezentuje się bardzo elegancko i pasuje do każdego wnętrza.

Profesjonalne myjnie fryzjerskie znanych marek

Jeśli poszukujesz właśnie myjni fryzjerskiej do swojego salonu, zachęcamy do zakupu profesjonalnego sprzętu. Myjnie fryzjerskie takich marek, jak np. Panda, Italpro, Gabbiano, Fox, Ayala itd. są w pełni dostosowane do wymagań nowoczesnego użytkownika. To myjnie o kompaktowym kształcie, zapewniające wygodę zarówno fryzjerowi, jak i klientowi. Wiadomo, że przy wyborze myjni fryzjerskiej zwracamy uwagę także i na jej estetykę. Bez problemu można obecnie zamówić wybrany model z obiciem w kolorze dopasowanym do reszty wyposażenia salonu. Niektóre ekskluzywne modele wyposażono także w funkcję masażu oraz regulowany podnóżek.

Dodaj komentarz

eighteen − 5 =