2 tys. mebli w ofercie
Najlepsze ceny
Bezpieczne zakupy
99% Klientów poleca nasz sklep

Wygodny fotel dla dziecka w salonie fryzjerskim

22-11-2019

Do salonów fryzjerskich przychodzą nie tylko dorośli. Coraz częstszymi klientami są także dzieci, nierzadko nawet małe. Wyposażając salon należy więc koniecznie pamiętać o dostosowaniu go dla maluchów. Nie chodzi tylko o umilenie im ewentualnego czekania, ale też zapewnienie komfortu w czasie wykonywania usługi. Jak wybrać odpowiedni fotel dla małego klienta?

Fotel ważny nie tylko dla dziecka

Chcąc przyjmować w swoim zakładzie dzieci, trzeba zainwestować w odpowiedni fotel. Mebel ten ważny jest nie tylko dla dziecka, ale także dla samej fryzjerki. Fotel fryzjerski musi być przede wszystkim wygodny. Bywa, że trzeba spędzić na nim naprawdę sporo czasu w związku z tym, że wykonanie usługi może dość długo potrwać, a dzieci są zupełnie innymi klientami niż dorośli. Przede wszystkim są mniej cierpliwe i usiedzenie przez dłuższy czas w fotelu może być dla nich wyzwaniem. Zwłaszcza, kiedy poczują jakikolwiek, nawet niewielki dyskomfort, szybko mogą stracić ochotę do kontynuowania strzyżenia czy czesania, a wtedy zaczynają marudzić i się wiercić, co utrudnia pracę fryzjerce. Dla fryzjerki wygoda dziecięcego fotela również jest bardzo istotna. Aby miała ona pełen komfort, głowa klienta musi znajdować się na odpowiedniej wysokości. W przypadku dzieci, zwłaszcza kilkuletnich, które są znacznie mniejsze od dorosłych, fotel musi być więc odpowiednio wysoki. Dobrze by było, gdyby miał możliwość regulacji wysokości dla dzieci o różnym wzroście.

Ayala KID LUX Fotelik fryzjerski z guzikami dla dzieci

Panda Mini Ko III Fotel dziecięcy

Panda Mini Ko II Fotel dziecięcy

Wygląd fotela też się liczy

Dla małych klientów warto wybrać fotel z dziecięcymi motywami, na przykład z postaciami z bajek. Powinien sprawdzić się także fotel w żywych kolorach. Ciekawą opcją są pasy, którymi można przypiąć dziecko, jeśli jest bardzo ruchliwe. Bardzo ważnym elementem wyposażenia fotela, a wręcz niezbędnym, jest podnóżek. Najtrudniej jest wykonywać usługi  u dzieci najmniejszych. Dla nich zamiast klasycznego fotela z siedziskiem, lepszym pomysłem będzie taki ze specjalną obudową, na przykład w kształcie samochodu lub motocykla. Takie modele często wyposażone są również w przyciski, po naciśnięciu których pojawią się sygnały świetlne lub dźwiękowe, które przyciągną malucha i odwrócą jego uwagę od tego, co dzieje się na jego głowie.

Italpro Ala fotelik dziecięcy

Italpro Maciuś fotelik dziecięcy

Panda Fruit Fotel dziecięcy

A może zamiast fotela nakładka?

Bardzo praktycznym rozwiązaniem zamiast specjalnego fotela dla dziecka, jest nakładka, którą wystarczy założyć na zwykły fotel. Jest to specjalne, uniwersalne siedzisko, które sprawdzi się  dla dziecka w każdym wieku i jest także wygodne. Jest to idealny wybór do małych salonów, w których nie ma miejsca na stworzenie odrębnego stanowiska dla dzieci czy przechowywanie dziecięcego fotela w momentach, gdy nie jest potrzebny. Ponadto nakładka będzie też o wiele lepszym pomysłem niż odrębny fotel w zakładach, w których dzieci pojawiają się sporadycznie. Decydując się na nakładkę można sporo zaoszczędzić, gdyż specjalne fotele kosztują od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Panda SIODEŁKO uniwersalne dla dzieci

Decyzja o zakupie fotela dziecięcego do zakładu powinna być przemyślana. Przede wszystkim najpierw warto zwrócić uwagę na to, jak często przychodzą do salonu mali klienci i w jakim najczęściej są wieku. Jeśli są to głównie dzieci kilkuletnie i starsze, nie ma co stawiać na specjalne fotele w kształcie pojazdów, tylko zaopatrzyć się w proste modele o odpowiedniej wysokości. Należy pamiętać o tym, że nawet jeśli dzieci nie pojawiają się w salonie zbyt często, trzeba być przygotowanym na ich wizyty i zapewnić im nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo wykonywanych usług.

Chcesz wyposażyć swój salon dziecięcy w piękne meble? Nasz sklep wyposażył ponad 500 salonów fryzjerskich. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania najlepszych cen.