Aranżacja poczekalni w salonie fryzjerskim. Jak zapewnić komfort klientom?

Kompletując wyposażenie salonu fryzjerskiego, trzeba wziąć pod uwagę także i poczekalnię. Pamiętajmy o tym, że najczęściej klienci, zanim usiądą na fotelu fryzjerskim, muszą spędzić nieco czasu właśnie w poczekalni. Bywa, że klient przychodzi wcześniej, zdarzają się też drobne opóźnienia. I dlatego właśnie trzeba zadbać o prezencję tego miejsca.

Aranżacja poczekalni w salonie fryzjerskim  – praktyczne meble

Bardzo ważny jest oczywiście wybór odpowiednich mebli do poczekalni. Najlepiej zdecydować się na kanapę lub fotele z oferty producentów specjalizujących się właśnie w umeblowaniu salonów fryzjerskich. Dlaczego? Rzecz w tym, że takie firmy, jak Ayala, Panda albo Gabbiano dokładają starań, aby ich meble były wytrzymałe. Zawsze są one stabilne, ich obicia wykonane są z materiałów łatwych do utrzymania w czystości. To bardzo ważne w poczekalni w salonie fryzjerskim. Nie zapominajmy o tym, że w poczekalni dość często siedzą także klientki z nałożoną farbą na włosach. Obicia w poczekalni muszą być więc wykonane z materiałów łatwo zmywalnych.

Jaki kolor do poczekalni?

Wiele osób, idąc do fryzjera, chce nie tylko zmienić fryzurę, ale także nieco się zrelaksować. Warto zadbać zatem także o odpowiednią kolorystykę w poczekalni. Zalecane są ciepłe kolory, które wprawiają w dobry nastrój. Brzoskwiniowy, cappuccino, ciemny żółty itd. A może marzą Ci się intensywne kolory, które dobrze współgrają z nowoczesną stylistyką? Jeśli tak, zastanów się nad pomalowaniem na konkretny jaskrawy odcień jednej tylko ściany. No i oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby poczekalnia pasowała kolorystycznie do reszty salonu. To bardzo ważne zwłaszcza wtedy, gdy poczekalnia nie jest osobnym pomieszczeniem, a jedynie wydzieloną część salonu.

Styl aranżacji – jaki będzie najlepszy?

Zasadniczo nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dobrze byłoby z pewnością, gdyby cały wystrój salonu fryzjerskiego tworzył spójną całość. Tzn. jeśli zdecydujesz się na styl retro, powinien on przeważać w całym salonie. Jeśli z kolei postawisz na energetyczny styl nowoczesny z fluorescencyjnymi kolorami, dobrze byłoby w tym samym stylu urządzić i poczekalnię.

Interesujące kolekcje mebli fryzjerskich, które przyciągają uwagę, to np.:

  • Panda Ovo – kolekcja bardzo nowoczesne, wyróżniająca się prostymi formami;
  • Panda Tarde – klasyczne meble fryzjerskie, które będą pasowały doskonale do każdego salonu. Niezależnie od tego, na jak styl się ostatecznie zdecydujesz;
  • Ayala Quadro – kanapy i fotele, które mają klasyczne formy i wyróżniają się przy tym niepowtarzalnym wzornictwem;
  • Ayala Toledo – funkcjonalne meble utrzymane w stylu minimalistycznym. Idealne do nowoczesnych poczekalni w salonie fryzjerskim.

Jeśli jednak preferujesz styl retro, który wyraźnie nawiązuje do estetyki minionych stuleci, także nie będziesz zawiedziony ofertami producentów mebli do salonów fryzjerskich. My ze swej strony rekomendujemy takie eleganckie meble w stylu retro, jak: Ayala Royal, Ayala Obsession. To kolekcje, które mocno wyróżniają się swoją elegancją i ciekawym zdobnictwem. Ich funkcjonalności nie można jednak nic zarzucić.