Aranżacja nowoczesnego salonu fryzjerskiego – najnowsze trendy!

Dobry salon fryzjerski to miejsce, które odwiedzane jest każdego dnia przez wiele osób. Wizyta w salonie powinna być nie tylko okazją do zmiany fryzury, ale także przyjemnym rytuałem. Jeśli Twój salon będzie się dobrze kojarzył, masz większe szanse na to, że klient wróci. I choćby dlatego warto zadbać o odpowiednią aranżację salonu. Obecnie oferowane meble fryzjerskie dostępne są w wielu różnych stylach, stąd też można bez problemu urządzić salon fryzjerski w stylu skandynawskim, retro, nowoczesnym itd.

  

Przytulny salon fryzjerski

Jeśli zależy Ci na tym, aby klienci czuli się w Twoim salonie fryzjerskim, jak w domu i mogli się zrelaksować, postaw na tradycyjną aranżację w ciepłej kolorystyce. Takie aranżacje bazują na odcieniach żółtego, brzoskwiniowego, brązu itd. Dobrze byłoby, gdyby ściany miały stonowany kolor, który będzie sprzyjał wyciszeniu. Ważne są odpowiednio wybrane meble fryzjerskie, które powinny być wygodne i przytulne. Dobrym pomysłem mogą być chociażby meble z dość klasycznej kolekcji Amelia Ayala albo komfortowe kanapy i fotele Ayala Mali. Oczywiście, wybierając meble z konkretnej kolekcji, można dopasować ich kolorystykę.

Nowoczesny salon fryzjerski

Dobre wrażenie robią lokale usługowe utrzymane w stylu nowoczesnym. Chcesz, aby Twój salon sprawiał wrażenie miejsca optymistycznego, dynamicznego? Jeśli tak, urządź go nowocześnie. Połączenie jasnych kolorów i jaskrawych akcentów (często nawet w fluorescencyjnych kolorach) to gorący trend. Warto podkreślić, że proste, minimalistyczne formy i jasne ściany to znakomite rozwiązanie także w przypadku mniejszych salonów fryzjerskich. Obecnie można znaleźć meble i sprzęty fryzjerskie, które będą wyglądać świetnie także w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie. My rekomendujemy meble:

  • Panda OVO – to funkcjonalne meble w futurystycznym kształcie, które możesz zamówić w wielu ciekawych kolorach. Kolekcja obejmuje ergonomiczne meble, których estetyka pozytywnie zaskakuje;
  • Panda Icon – także i te meble fryzjerskie zaskakują swoim niestandardowym kształtem. To produkty bardzo starannie wykonane z obiciem z wysokiej jakości skaju;
  • Ayala Reflection – myjnie, konsolety, witryny fryzjerskie, które cechują się prostą formą i ponadczasową elegancją. Jeśli preferujesz styl minimalistyczny, ta kolekcja powinna przypaść Ci do gustu.

Salon fryzjerski stylizowany na minione epoki

Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się aranżacje nawiązujące do stylów barokowego i rokokowego, które były dość ozdobne. Salon stylizowany na minioną epokę, jeśli tylko zdecydujesz się na meble z jednej kolekcji, może robić naprawdę zaskakujące wrażenie. Producenci umeblowania fryzjerskiego oferują nam obecnie meble, które są bardzo stylowe, a jednocześnie ich funkcjonalności nie da się nic zarzucić. Chcesz urządzić swój salon fryzjerskie w eleganckim, dekoracyjnym stylu? Polecamy Ci takie kolekcje, jak:

  • Ayala Royal – to eleganckie, wystylizowane na rokoko meble fryzjerskie. Warto zaznaczyć, że nie tylko szafki i stoliki, ale także myjnie i fotele fryzjerskie utrzymane są w charakterystycznym, dość ozdobnym stylu;
  • Ayala Obsession – ozdobne meble pikowane ozdobione kamieniami Svarowskiego.

wystroj-salonu-7

Przede wszystkim funkcjonalność!

Odpowiednia aranżacja salonu fryzjerskiego jest bardzo ważna, jednak nie wolno rezygnować z funkcjonalności. Niezależnie od tego, na jakiego rodzaju meble fryzjerskie się zdecydujesz, musisz przede wszystkim pamiętać o wydzieleniu stanowiska pracy dla fryzjerów, ustawieniu myjni. Oprócz tego w salonie musi znaleźć się miejsce na strefę przechowywania i przygotowywania kosmetyków, bardzo ważna jest odpowiednio urządzona poczekalnia oraz zaplecze dla pracowników. Stanowiska fryzjerskie należy rozmieścić w taki sposób, aby każdy fryzjer mógł swobodnie podejść do klienta.

Dodaj komentarz

4 + sixteen =